تشخیص علت خرابی فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی پیوری واتر

تشخیص علت خرابی فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی پیوری واتر

فیلتر ممبران قلب تپنده دستگاه تصفیه آب خانگی پیوری واتر است و وظیفه ی اصلی فیلتراسیون را بر عهده دارد. این فیلتر آب را تا 98 درصد خالص می کند و تمام املاح و آلاینده های مضر مانند نیترات، نیتریت، آرسنیک، سرب، جیوه و غیره را از آب حذف می نماید.

فیلتر ممبران از لایه های غشای نیمه نفوذ پذیر ساخته می شود و آب را به دو بخش تصفیه شده و پساب تقسیم می کند.

لایه های غشایی این فیلتر بسیار حساس است و اگر مقدار کمی کلر و یا ذرات درشت وارد آن شود به سرعت خراب می شود و عملکرد فیلتر را به مشکل مواجه می کند.

به همین دلیل عملکرد فیلترهای پیش تصفیه در دستگاه تصفیه آب بسیار مهم است و تاثیر مستقیمی بر فیلتر ممبران دارند.

فیلتر ممبران اگر از کیفیت بالایی برخوردار باشد و فیلترهای پیش تصفیه به درستی کار کنند و به موقع تعویض شوند فیلتر ممبران قادر است حدود 18 ماه الی 2 سال کار کند.

اگر زودتر از این موعد نیاز به تعویض پیدا کرد مطمئن باشید که مشکلی در دستگاه وجود دارد و باید سریعا اقدام به رفع آن نمایید.

برای تشخیص علت خرابی فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی پیوری واتر می توانید موارد زیر را بررسی کنید و مشکل را بیابید.

اگر در زمان تعویض فیلتر ممبران ذرات سیاه بر روی آن و درون لایه های آن مشاهده کردید یعنی فیلترهای کربنی به درستی تعویض نشده اند و کربن گیری انجام نشده است و یا فیلترهای کربنی (کربن اکتیو گرانول و کربن بلاک) از کیفیت پایینی برخوردار هستند که از خود به مقدار زیاد ذرات کربن خارج می کنند.

در هر صورت بهتر است فیلترهای کربنی با تعویض فیلتر ممبران تعویض شوند و از فیلترهای با کیفیت در دستگاه استفاده شود.

اگر بر روی فیلتر ممبران دارای ذرات فیزیکی مانند گل و لای بود نشان دهنده ی بی کیفیت بودن فیلتر الیافی است و یا اینکه به موقع فیلتر الیافی را تعویض نکرده اید. ذرات گل و لای باعث کیپ شدن منافذ فیلتر می شود و از عمر آن می کاهد.

حال اگر هیچ گونه از موارد بالا را در فیلتر ممبران مشاهده نکردید یعنی فیلترهای پیش تصفیه هم کیفیت بالایی دارند و هم به موقع و درست تعویض می شوند اما خرابی زودهنگام فیلتر ممبران نشان دهنده ی بی کیفیت بودن آن است.

در بعضی مواقع درون لایه های فیلتر ممبران ذرات بلوری و کریستالی وجود دارد که نشان دهنده ی خرابی فلو فاضلاب و بسته شدن مسیر فاضلاب هوزینگ ممبران است.

تشخیص علت خرابی فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی پیوری واتر

تشخیص علت خرابی فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی پیوری واتر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *