علائم خرابی و چک کردن سوئیچ فشار بالا دستگاه تصفیه آب خانگی پیوری واتر

علائم خرابی و چک کردن سوئیچ فشار بالا دستگاه تصفیه آب خانگی پیوری واتر

سوئیچ فشاربالا یا سنسور هایپرشر (high pressure sw.) قطعه ای مهم و کاربردی در دستگاه های تصفیه آب خانگی پیوری واتر است. این قطعه در زمان پر شدن مخزن و فشار بالای پشت ممبران به پمپ دستور خاموش شدن می دهد و از هدر رفت آب و ترکیدن مخزن جلوگیری می کند.

سوئیچ فشار بالا در مدار به صورت سری قرار می گیرد و اگر مشکل و اختلالی در روند کاری سوئیچ بوجود آید باعث بر هم ریختن نظم کاری سایر قطعات می شود. به همین دلیل سرویس دائم دستگاه و بررسی قطعات بسیار مهم است.

سوئیچ فشار بالا یک قطعه ی مشکی رنگ و در بعضی مواقع سفید رنگ است که دارای دو شیلنگ تصفیه آب و دو کابل برق است. معمولا این قطعه نزدیک هوزینگ ممبران و مخزن نصب می شود.

اگر علائم زیر را در دستگاه تصفیه آب خانگی پیوری واتر خود مشاهده کردید یکی از قطعاتی که باید چک شود سوئیچ فشار بالا است.

در حالت نرمال زمانی که دستگاه به برق متصل است و شیر ورودی باز است، اگر شیر مخزن را ببندید و شیر برداشت را باز کنید دستگاه تصفیه آب باید شروع به فعالیت کند و از شیر برداشت باریکه ای از آب خارج شود.

اگر شیر برداشت را ببندید در کمتر از یک دقیقه باید دستگاه تصفیه آب پیوری واتر خاموش شود.
حال اگر در این زمان دستگاه تصفیه آب اصلا روشن نشد ممکن است سوئیچ فشار بالا خراب باشد.

برای تست سوئیچ فشار بالا باید دو سیم برق را از دستگاه جدا کنید. شیلنگ ورودی به سوئیچ را نیز جدا کنید، در حالی که دستگاه آماده به کار است ( یعنی همان وضعیت بالا) قسمت لخت دو سیم را به یکدیگر متصل کنید.

اگر دستگاه روشن شد یعنی سوئیچ فشار بالا خراب است.
و اگر روشن نشد خرابی در قطعات دیگر است و سوئیچ هایپرشر مشکلی ندارد.

حال بعضی مواقع پیش می آید که دستگاه روشن می شود اما یکسره کار می کند و دیگر خاموش نمی شود.

در زمانی که شیر برداشت باز و شیر مخزن و شیر میکس به طور کامل بسته است دستگاه شروع به فعالیت می کند.

شیلنگ وارد شده به سوئیچ را جدا کنید بعد از یک دقیقه آب باید به صورت کم فشار اما پیوسته از شیلنگ خارج شود. اگر آب به صورت قطره ای بود مشکل دستگاه تولید بسیار کم آب است. باید آب ساختمان و فشار پمپ را بررسی کنید.

اگر عدد روی گیج فشار کمتراز 50 psi بود پمپ ایراد دارد اما اگر بیشتر از آن مقدار بود باید شیر میکس را به طور کامل باز کنید.

اگر دستگاه خاموش شد فیلتر ممبران و زانویی ممبران خراب است اما اگر دوباره خاموش نشد احتمالا سوئیچ فشار بالا خراب است و یا فشار خاموش شدن آن تنظیم نیست.

علائم خرابی و چک کردن سوئیچ فشار بالا دستگاه تصفیه آب خانگی پیوری واتر

علائم خرابی و چک کردن سوئیچ فشار بالا دستگاه تصفیه آب خانگی پیوری واتر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *