نحوه ی تست شیر میکس در دستگاه های تصفیه آب خانگی پیوری واتر

نحوه ی تست شیر میکس در دستگاه های تصفیه آب خانگی پیوری واتر

شیر میکس قطعه ای کوچک و کمکی است که در تمام دستگاه های تصفیه آب خانگی قرار ندارد اما می توان بر روی سیستم های تصفیه قرار داد.

این قطعه در روند تصفیه آب تاثیری ندارد و فقط می توان با آن طعم آب تصفیه شده را تغییر داد.

در واقع طعم آب تصفیه شده با ذائقه بعضی افراد سازگار نیست زیرا آب تصفیه شده کمی طعم تلخی می دهد و مردم نمی توانند به آن عادت کند به همین دلیل به دستگاه تصفیه آب قطعه ای به نام شیر میکس اضافه می کنند.

تا با مخلوط کردن آب خروجی از فیلترهای پیش تصفیه که هنوز کمی املاح دارد با آب تصفیه شده از فیلتر ممبران، کمی تلخی خود را از دست بدهد.

زمانی که آب خروجی از فیلتر ممبران با آب خروجی از فیلترهای پیش تصفیه مخلوط می شود مقداری املاح آن افزایش یافته و طعم آن رو به شیرینی می رود به همین دلیل تلخی خود را از دست می دهد.

البته شیر میکس بهتر است زیاد استفاده نشود زیرا باعث رسوب در مخزن و فیلترهای دیگر می شود و همچنین باعث رسوب در کتری نیز می شود.

اگر کتری شما رسوب می بندد و از سلامت فیلتر ممبران مطمئن هستید باید شیر میکس را بررسی کنید. ما در این مطلب به توضیح نحوه ی تست شیر میکس در دستگاه های تصفیه آب خانگی پیوری واتر پرداخته ایم.

ابتدا باید شیر میکس و شیلنگ های ورودی و خروجی آن را پیدا کنید.

شیر میکس معمولا در اطراف فیلتر ممبران قرار می گیرد. به ورودی شیر میکس شیلنگ خروجی از فیلتر کربن بلاک متصل می شود و به خروجی آن شیلنگی که به فیلتر پست کربن می رود متصل شده است. (در واقع شیر میکس به موازات فیلتر ممبران قرار می گیرد)

شیر میکس هم به صورت فلزی و هم به صورت پلاستیکی موجود است.

اگر فلزی بود باید با چرخش جهت عقربه های ساعت آن را به طور کامل ببندید و اگر پلاستیکی بود باید با چرخش 90 درجه آن را ببندید زمانی که اهرم شیر میکس خلاف مسیر شیلنگ تصفیه آب قرار گیرد یعنی بسته است.

اکنون باید شیلنگ خروجی شیر میکس را جدا کنید.

اگر در صورت بسته بودن شیر میکس آب از آن خارج شد حتی اگر به صورت قطره ای و خیلی کم بود یعنی شیر میکس خراب است و باید تعویض شود. اما اگر هیچ آبی خارج نشد شیر میکس سالم است و ایرادی ندارد.

نحوه ی تست شیر میکس در دستگاه های تصفیه آب خانگی پیوری واتر

نحوه ی تست شیر میکس در دستگاه های تصفیه آب خانگی پیوری واتر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *